סדנאות

הנקודה הכפרית – משק איציק באיתמר

סדנאות

סדנת מנהיגות – רעיית צאן

נצעד בעקבות מנהיגי האומה וננסה להתחקות אחרי תכונותיהם בסדנת רעיית צאן חווייתית בה נפגין עבודת צוות, מנהיגות, תכנון – והרבה חוש הומור.

הסדנא לרעיית צאן מתאימה לגיבוש ארגוני עובדים, צוותים משרדיים, משפחות מורחבות, צוותי חינוך, ולכל מי שמספיק אמיץ כדי להתנסות.
להרחבה על הפעילות בקרו בעמוד סדנת רעיית צאן.

אדם ועמלו

מסע קסום בענפי החקלאות העתיקים. בעולמנו המודרני אנו פוגשים את המזון כמוצר מוגמר. בסדנא זו נתחבר דרך המלאכות הפשוטות ונשלים את החוליה החסרה.

במהלך הסדנא נמסוק זיתים ונכין שמן, נזרע ונקצור חיטה, נציץ לעולמם המופלא של הדבורים, נאסוף ביצים בלול ונסייר בגן הירק. לסיכום הפעילות נכין ארוחה מפרי עמלנו.

סדנא שכולה חוויית חיבור בין אדם, אדמה וטבע.
הסדנא מתאימה לכל הגילאים.

כיף לשרוד

מטרת הסדנא היא הקניית ביטחון עצמי דרך ניווט ומיומנויות שטח.
הפעילות מיועדת לבני נוער ומבוגרים, כפעילות רגלית או רכובה.

סיור בעין העדשה

סדנא ייחודית ומרתקת. בסיור זה נעצור את מרוץ החיים ונלמד לשים לב ולהתבונן בפרטים הקטנים.


ציוד נדרש: מצלמה, אורך רוח, ויצירתיות. בהצגת התמונות נשמע מדוע בחרנו דווקא בתמונות אלה.

הפעילות מתאימה לנוער ומבוגרים.

מאסטר שף

סדנת בישול עצמי תחרותי. כל חוליה תקבל מצרכים להכנת ארוחה, בעזרתם יכינו ארוחה.

המצרכים הדרושים: עבודת צוות, יצירתיות, שמחת חיים, ומקום פנוי בבטן…. כל השאר – עלינו.

הסדנא מתאימה לכל הגילאים.

החוויה שבאפייה

בפעילות זו נלמד את רזי האפייה בטאבון. סודו הגדול של הטאבון הוא הוא בפיזורו האחיד של החום הנפלט מלבני השמוט. בפעילות סביב הטאבון נכין לחמים, פיתות, פוקאצות, פיצות ועוד. נא לבוא רעבים! הפעילות מתאימה לכל הגילאים.

בשביל החלב

איך מכינים גבינה? איך מכינים יוגורט? האם הגבינה הצפתית אכן הגיע מצפת? האם יש הבדל מהותי בין חלב כבשים, עיזים ופרות? מה יתרון הפיסטור על הרתחה? סדנת לימוד מעשי (וטעים…) של הכנת גבינות. הסדנא מיועדת לכל הגילאים.

מילדות לבגרות

סדנא ייחודית לילדי בר/בת מצווה. לרגל ההגעה לגיל הבגרות, נצא לסיור שורשים מודרך. במפגשים מקדימים הכוללים גם סיור בשטח נכשיר את הבן/הבת להדריך בעצמו את הסיור תוך התאמת המסלול והתכנים ליום מיוחד שכזה. לסיום, נתכנס בנקודה הכפרית לסעודת מצווה. בפעילות זו ניתן להוסיף סדנאות שונות, בהתאם לרצונות.

התנדבות חקלאית

רוצים לתת מעצמכם? אנו מציעים מסלולי התנדבות ולימוד חווייתיים במגוון ענפי החקלאות והאקולוגיה. כי כשאתה נותן, אתה בעיקר מקבל.
דילוג לתוכן