סדנת רעיית צאן

מה זה סדנת רעיית צאן?

סדנא לרעיית צאן היא סדנת ODT מתקדמת. הקבוצה מקבלת משימה שבמבט ראשון נראית פשוטה: להוביל עדר כבשים מנקודה לנקודה. מהר מאוד מגלה הקבוצה כי המשימה מורכבת יותר ממה שנראה בתחילה, ועל מנת להצליח בה עליהם לייצר עבודת צוות מתוך ביטחון עצמי, תיאום קבוצתי והקשבה של אחד לשני. וזו רק ההתחלה.

מהלך הסדנא

לאחר פתיח והסבר כללי על שיטות עבודה מנהלת הקבוצה דיון פנימי בינה לבין עצמה על שיטת הפעולה הטובה ביותר. 
מהר מאוד מתגלה פער בין התכנון לבין הביצוע, דבר הדורש מהקבוצה להפיק לקחים תוך כדי עבודה.
בתום הפעילות הקבוצה מתכנסת עם המנחה לסיכום ושיקוף. 

למי מתאימה סדנת מנהיגות?

בסדנת רעיית צאן ניתן לעבוד על:

1
שנות ניסיון
1
סדנאות רעיית צאן
0
קבוצות מבקרים

מה עוד חשוב לדעת?

סדנת מנהיגות

סדנת מנהיגות

סדנת מנהיגות היא סדנא העוסקת בבניין הביטחון העצמי. רוב הקבוצות חושבות כי מטרת הסדנא היא להוציא כבשים למרעה או משימה אחרת כלשהי, אך אין זה מדויק. הסיפור של הסדנא הוא – אני. קודם כל אני מול עצמי, לאחר מכן אני מול הקבוצה וכחלק ממנה.
כפועל יוצא מכך נוגעת הסדנא גם בעבודת צוות, הנעת אנשים לפעולה, קבלת החלטות, התמודדות עם משברים, הפקת לקחים ויישומן בפועל, הפגנת ביטחון עצמי ויצירת סביבת עבודה נעימה לעבודה.
סדנת מנהיגות נכונה מתאימה את דרגת קושי המשימה לקבוצה, ומעלה או מורידה את רף הקושי על מנת לגרום לקבוצה להתאמץ במידה וגם לצאת בתחושת הצלחה היכולה להוות המשך חיובי. 

סדנת מנהיגות לבני נוער

סדנת מנהיגות לבני נוער שונה מאשר סדנא למבוגרים. בגיל ההתבגרות בו מתעצבת האישיות, לחברה יש השפעה רבה על הנוער, ולכן אחד הדגשים החשובים בסדנא לבני נוער תהיה החברה והשפעתה עלינו.
במהלך הסדנא נלמד על "חוק העדר" – כיצד העדר הולך ביחד ממקום למקום, ולמה. נערוך השוואה בין הכבשה לאדם – האם גם אצל בני אדם חוק העדר קיים? האם יש שוני? כיצד ניתן לקחת את חוק העדר (לחץ חברתי) למקום חיובי?
תוך כדי רעייה נעבוד על שיפור הביטחון העצמי שלנו בשני רבדים: אני מול עצמי ואני מול החברה.

הנקודה הכפרית - חוויה ישראלית!

סדנת מנהיגות לבני נוער

מעניין אותי!

דילוג לתוכן